Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020 r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

• Gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17:00 i 19:00, za w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją. Również w piątki Wielkiego Postu, w godz. 18:30 – 19:00, Adoracja Najśw. Sakramentu. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  • W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  • W odpowiedzi na apel misjonarzy naszej diecezji z Sierra Leone w Afryce, dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można wesprzeć tę misję ofiarą złożoną do puszki.
  • W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Jest on patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów w najbliższą środę podczas Nowenny i Mszy o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16.30. Po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00 można będzie przyjąć Komunię św. i w ten sposób uczynić zadość obchodom pierwszo piątkowym. Nabożeństwo Pierwszej soboty o g. 17.00.
  • 6 marca mija 1 rocznica śmierci + ks. Leszka Szwedkowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św.

• Zapraszamy na kolejne   spotkanie z cyklu: „Małżeństwo na nowo odczytane” w najbliższą sobotę 7 marca   na godzinę 15.00 do domu św. Józefa. Oprócz prezentacji tematycznej jest adoracja Pana Jezusa i agapa. Comiesięczne spotkania adresowane są do małżeństw żyjących sakramentem małżeństwa w każdym wieku, a także małżeństw niesakramentalnych.
  • Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. jak co roku zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  • Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 15 – 18 marca. Poprowadzą je ojcowie Misjonarze św. Rodziny.
  • Jak już ogłaszaliśmy, parafia nasza organizuje grupę na Pielgrzymkę samolotową do Gruzji w dniach 28 maja do 05 czerwca tego roku. Dzisiaj przedstawicielka biura turystycznego Hermes z Warszawy organizuje spotkanie informacyjne, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18:00 w Sali multimedialnej Domu św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
  • W zakrystii lub w kancelarii można zamówić bilety wejściowe na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca tego roku.
  • Na tablicach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej znajdziemy komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i inne komunikaty dotyczące Koronawirusa. Prosimy o zapoznanie się z tymi ważnymi informacjami.
  • W Powiatowym Domu Kultury w Otwocku 4 marca o godz. 18:15 odbędzie się spotkanie historyczne z Przedstawicielem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.