Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2015 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają dzisiaj do puszek ofiary – możemy wesprzeć materialnie działalność misyjną Kościoła.
  • Dzisiaj o godz. 1400 w salce na plebanii spotkanie dla grupy starszej do sakramentu bierzmowania ( I klasa liceum ), spotkanie dla tych, którzy nie uczestniczyli 08 lutego. O 1700 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych, o 1900 dla osób starszych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  • W ramach obchodzonego miesiąca życia organizowanego przez Grupę Ojców naszej parafii zapraszamy dziś na godz. 1900 do dolnego kościoła na film „October Baby” – film opowiada o wartości życia, poszukiwaniu swojej tożsamości, a także o prawdziwej miłości i przebaczeniu – jest to wartościowe i poruszające serce kino warte obejrzenia – projekcja bezpłatna, zaś w sobotę 7 marca – zapraszamy na całodniowe warsztaty Tato.net – „Bliżej – pełna łączność”. Jest to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci – zapisy u ks. Pawła lub telefonicznie u p. Piotra tel. 515 094 390
  • Obchodzimy dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwach o tych często wciąż bezimiennych patriotach – bohaterach.
  • W liturgii tego tygodnia we środę, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza. Ten gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Najświętszej jest też patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy i Mszy o godz. 1800.
  • W najbliższy czwartek (5 marca) o godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Na progu Wielkiego Postu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Po Drogach Krzyżowych można będzie przystąpić do Komunii św. Ponieważ w związku z Drogą Krzyżową nie będzie Mszy św. o godz. 1700 pamiętajmy, że aby uczynić zadość obchodzenia I Piątku miesiąca wystarczy po Drodze Krzyżowej przyjąć Komunię św.
  • Za tydzień ( 08 marca ) po Mszy o 1130 w salce na plebanii obowiązkowe spotkanie dla wszystkich, którzy w tym roku przystępują do sakramentu bierzmowania.
  • Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.
  • W niedzielę za tydzień 8 marca rozpoczynamy nasze parafialne i szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 11 marca. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz podany w miesięczniku Nasz Józefów i na stronie internetowej parafii.
  • W niedzielę 8 marca o godz. 1400 w dolnym kościele spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Włoch.
  • 15 marca o godz. 1400 spotkanie dla udających się w listopadzie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  • Trwa okres Wielkiego Postu. Okazja do spowiedzi św. jest podczas każdej Mszy św. Nie zapominajmy również o nabożeństwa wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W naszym kościele Drogi Krzyżowa w piątek o godz. 1700 i 1900. W niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 1700. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.
  • Zakończyliśmy w minionym tygodniu doroczną wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za serdeczne przyjęcie i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na wykończenie Domu św. Józefa.
  • Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto samemu zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Letni obóz na Mazurach „Tygrysy” – organizowany przez Ks. Tomasza – naszego wikariusza oraz ks. prał. Mirosława Mikulskiego (nr KRS: 0000026243) lub Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii (nr KRS: 0000071551) lub Caritas naszej Diecezji, prowadzącą m.in. Stację opieki paliatywnej przy naszej parafii (nr KRS: 0000223182).