Ogłoszenia duszpasterskie 01.02.2015 r. – 4 Niedziela Zwykła

• Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja, a o godz. 17.00 konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka.
  • Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z poświęceniem gromnic w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00.  Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.
  • Tydzień temu rozpoczęło się przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych i starszej młodzieży. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz.18.00 w sali na plebanii. Jeszcze dzisiaj można dołączyć do tej grupy.
  • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 1630. O godz. 1700 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie dla Kół różańcowych dzieci i rodziców.
  • Za tydzień w niedzielę (08.02.) o godz. 1400 w salce na plebani spotkanie dla starszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 24.04-02.05. Są jeszcze ostatnie miejsca. Po zakończonej kolędzie, w pierwszej połowie marca będzie spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających.
  • W sklepiku można kupić świece-gromnice.
  • W najbliższą sobotę i niedzielę od g. 8.30 turniej piłkarski w hali MOSIR w Karczewie. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie:

03.02.    Wtorek               Powstańców Warszawy, Żytnia (4)

04.02.    Środa                 Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2) Wiślana, Korczaka (2)

05.02.    Czwartek           Leśna z blokami (3) Wspólna (1)

06.02.    Piątek                 Lelewela (2)

07.02.    Sobota               Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, , Telimeny (2) Kormoranów (1) Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1)

09.02.    Poniedziałek    Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (2) Tadeusza, Owalna (2)

10.02.   Wtorek               Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki (2) Ekologiczna (1) Orla (1)

11.02.    Środa                 Bema (2), Wawerska bloki 1, 1a, 1b, 17a, 17b, Werbeny (2)

12.02.    Czwartek           Pawia, Łabędzia, Krótka, Gołębia, Bogatki (3) Polna bloki 42, 42b, 42c, 44 (2)

13.02.    Piątek                 Kościuszki (2) Świderska z blokami (3)

14.02.    Sobota               Jarosławska, Parkingowa, Wschodnia (2) Nowa (2) Brzozowa (1)

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza (wspomnienie obowiązkowe);
  • 6 II – święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).