„ODDAJĘ KREW W JÓZEFOWIE”

15 lutego przy naszej parafii odbył się kolejny dzień krwiodawstwa. Była to wyjątkowa akcja ponieważ po raz pierwszy zamiast w stacji Caritas można było oddać krew w specjalnym ambulansie do pobierania krwi tzw. krwiobusie. Zarejestrowało się 49 osób, z czego finalnie krew oddało 41. To rewelacyjny wynik zważywszy na panujący sezon chorobowy.

Również po raz pierwszy specjalnie na dzień krwiodawstwa salka na plebanii zamieniła się w Kawiarenkę Krwiodawcy, do której zaproszeni byli wszyscy dawcy, kandydaci na dawców, a także sympatycy krwiodawstwa. Można tam było zjeść przepyszne ciasta, które w większości upiekły nasze parafianki. Z racji tego, że Kawiarenka cieszyła się dużym powodzeniem, będzie teraz towarzyszyć wszystkim józefowskim dniom krwiodawstwa.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie włączyli się w naszą akcję. Następny dzień krwiodawstwa odbędzie 10 maja w godz. 9:00-13:00. Jeśli pogoda dopisze zarówno rejestracja dawców, jak i Kawiarenka Krwiodawcy odbędą się na dworze. Już dziś serdecznie zachęcam do wzięcia w niej udziału krwiodawców, a także wszystkich którzy nie mogą oddać krwi, ale chcieliby pomóc w inny sposób.

Lista osób, która się zarejestrowała (są to tylko osoby, które zgodziły się na umieszczenie tu swojego imienia i nazwiska):
Diana Olczak
Natalia Godlewska
Kamila Bartczak
Bogusław Bartczak
Janusz Krupa
Jakub Krupa
Weronika Krupa
Kinga Błaszczyk
Jan Błaszczyk
Sylwester Główka
Mirosław Gałkowski
Michał Markowski
Wiesław Kurek
Wiesława Klimaszewska
Piotr Sobolewski
Anna Hawełka
Anna Bosak
Patrycja Nojszewska
Artur Kajtowski
Wojciech Wierzejski
Andrzej Miziołek
Kacper Pieniący
Dominika Akkaya
Antoni Gnotkowski
Piotr Stasiuk
Marzena Stasiuk
Michał Igielski
Sławomir Wardaszka
Kinga Sterna

Pyszne ciasta do Kawiarenki Krwiodawcy upiekli:
Małgorzata Domańska
Marta Pawłowicz
Agata Skwarek
Dominik Musiejko
Paulina Piętka
Diana Pyrko
Magda Krajcarz
Maria Skibińska
Ania Hawełka
Katarzyna Pałasz

Owoce i soki zakupiły:

Paulina Stepków
Weronika Krupa
Alicja Wasilewska
Emilia Dziubak

Oficjalni sponsorzy józefowskich dni krwiodawstwa:

Firma DeMedia i właściciel Michał Pyrko- projekt plakatu
Firma Acad i właściciel Mirosław Przywózki-druk plakatów
Firma Finesia i właściciel Cezary Jachniewicz- opakowania jednorazowe
Kawiarnia Poczuj Miętę i właścicielka Małgorzata Maliszewska-część ciast i muffiny
Firma SuperDrob- kuleczki z kurczaka

Jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim i każdemu z osobna. Włożyliśmy wiele ciężkiej pracy, ale efekty są imponujące.

Kinga Błaszczyk