NAWIGACJA W RODZINIE – warsztaty 22 kwietnia 2017r. w godz. 15.30 – 18.30

„Życiu małżeńskiemu i rodzinnemu nieustannie trzeba nadawać kierunek, trzymać stery, korygować kurs, a nade wszystko znać cel podróży”, dlatego też Wspólnota Domowego Kościoła rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie zaprasza małżeństwa, te z krótszym i dłuższym stażem, na multimedialne warsztaty „Nawigacja w Rodzinie„. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy pragną jeszcze bardziej pogłębić rodzinne relacje lub odbudować utracone więzi, na co nigdy nie jest za późno.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w naszej parafii w Domu św. Józefa dn. 22 kwietnia 2017r. w godz. 15.30 – 18.30.  Zapisów należy dokonywać w zakrystii lub u p. Anny Tarasiuk tel. 668 010 542.

„Nawigacja w Rodzinie” polega na wspólnym oglądaniu filmu, zrealizowanego z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego. Są wśród nich Szymon Grzelak – psycholog, autor książki „Dziki ojciec”; Jacek Pulikowski – doradca rodzinny, autor wielu książek dotyczących relacji małżeńskich; Robert Tekieli – znawca tematyki New Age i zagrożeń duchowych, autor książki „Zmanipuluję cię, kochanie”; Jacek Racięcki terapeuta uzależnień oraz Anna Kołodziejczyk – psycholog, psychoterapeuta ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Uczestnicy warsztatów pracują na podstawie wyświetlanych konferencji oraz posługują się opracowanym przez specjalistów indywidualnym arkuszem ćwiczeń. Taka forma pracy jest świetną możliwością przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie.

Najpierw Szymon Grzelak opowie o istocie ojcostwa i sposobach na efektywne pogłębienie więzi z dziećmi. Później Robert Tekieli przedstawi zagrożenia, czyhające na dzieci w różnym wieku w rzeczywistości wirtualnej i realnej. Następnie Jacek Racięcki skupi się uzależnieniach, wskazując szczególnie problem współuzależnienia w rodzinie, jego mechanizmy i konsekwencje. Z kolei psycholog Anna Kołodziejczyk zajmie się tematem diagnozowania przyczyn problemów w rodzinie, znajdowania źródła nieporozumień i oddzielania ich od skutków, podkreślając przy tym konieczność uważnego przyglądania się relacji na każdym etapie rozwoju. Na koniec Jacek Pulikowski poświęci swoją konferencję problemom małżonków w życiu intymnym. Wskaże na ich przyczyny, odmienny sposób ich przeżywania przez każdego z małżonków oraz zaprezentuje wachlarz narzędzi, pozwalających na ponowne rozniecenie gasnącego ognia w małżeństwie.

Uczestnicy warsztatów poznają też pięć języków miłości za pomocą, których porozumiewają się ludzie i okazują sobie uczucia. Dzięki temu będzie można rozpoznać jakim językiem włada każdy z członków rodziny i dopiero ta wiedza pomoże znaleźć sposób na wspólny, zrozumiały i satysfakcjonujący wszystkich dialog. Wszyscy dostaną też szereg konkretnych podpowiedzi, listę książek i filmów pomocnych w dobrym rozwoju osobistym i doskonaleniu relacji rodzinnych.

Trzy godziny wspólnej pracy pokażą relacje rodzinne w nowej perspektywie, dadzą konkretne narzędzia jak efektywnie komunikować się w rodzinie oraz wskażą miejsca, które wymagają szczególnej uwagi, naprawy czy uzdrowienia.

Czy warto? Przyjdź i się przekonaj!!!