NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI 3 maja 2013

• W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną Patronkę naszego Narodu. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców, i my powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Duchowo łączymy się dzisiaj z Jasną Górą, z której Maryja króluje nam od tylu wieków.
  • Ale dzisiejsza uroczystość posiada również wymiar bardzo patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej trudne budowanie demokracji w naszej Ojczyźnie. Zwłaszcza dzisiaj polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze na uwadze mieli sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza tych, którzy nie radzą sobie z często brutalną codziennością. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otwarły się wszystkie polskie serca. Po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Patriotyczny organizowany przez Burmistrza Józefowa. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Odprawiamy je w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele i uroczystości (również dzisiaj) o godz.  17.30.
  • Przy kościele możemy dzisiaj i w najbliższą niedzielę obejrzeć wystawę „Warto być Polakiem”. Kolejność oglądania fotogramów: od wejścia głównego do kościoła idziemy przy ścianie kościoła potem zawracamy i oglądamy z drugiej strony.