Dzisiaj ŚRODA POPIELCOWA

Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 6:30,  8:30, 11:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. co środowa Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.

Popielec otwiera święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.