„Chwała Bohaterom” – Patriotyczny Listopad Filmowy

Zapraszamy na kolejny już w naszej Parafii Patriotyczny Listopad Filmowy. W tym roku będziemy mogli zobaczyć filmy związane z Żołnierzami Wyklętymi, oraz spotkać się z ciekawymi ludźmi.

Filmy będą wyświetlane w każdą Niedzielę listopada o godz.19:00 w salce pod plebanią. Wstęp wolny na każde spotkanie.

Nasze spotkania będzie prowadziła Marzenna Szymańska wraz z Pawłem Kołkiewiczem.

Chwała Bohaterom

Marzenna Szymańska – absolwentka łódzkiej „Filmówki” i podyplomowych studiów pedagogicznych. Niestrudzony wędrowiec, najciekawsze motywy fotograficzne odkrywa podróżując (najchętniej po Polsce). Miłośniczka starych fotografii i dawnych historii. Swoje prace wystawiała w Polsce, Czechach, Holandii i Irlandii. Współtwórca i wiceprezes Pracowni Rozwoju „Kalejdoskop”. Współtwórca stowarzyszenia artystów i muzyków „Arte Fakt”, grupy miłośników architektury w stylu nadświdrzańskim „ŚwiderMania” i „Józefowskiego Klubu Ekologicznego”. Animator kultury, społecznik. Patriota lokalny i ogólnopolski. Organizator józefowskich pokazów filmowych „CHWAŁA BOHATEROM” i członek Porozumienia Linia Otwocka. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno jako zawodowy fotograf, jak i prowadząca warsztaty. marzenna.szymanska@gmail.com
www.pracownia-kalejdoskop.pl

 

Paweł Kołkiewicz absolwent Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów MBA. W latach stanu wojennego zaangażowany w działalność podziemną. Zaprzysiężony  członek warszawskiego oddziału  ”Solidarności Walczącej”. Od 2009 przedstawiciel Stowarzyszenia „Solidarność Walcząca-Oddział Warszawa”; popularyzator historii Polski, organizator spotkań i prezentacji poświęconych przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Od 2011 r. przewodniczący Powiatowego Klubu Historyczno-Dziennikarskiego w Grodzisku Mazowieckim, współorganizator powiatowych Konkursów Historycznych Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla młodzieży powiatu grodziskiego (I. edycja – rok 2011/2012 , II. edycja – rok 2012/2013). W 2013 inicjator i organizator w Warszawie I i II Warszawskiego Maratonu Filmowego o Żołnierzach Wyklętych.

12 XII 2009 odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, 26 V 2012 Krzyżem Solidarności Walczącej przez Kapitułę Krzyża SW.

www.solidarni.waw.pl