Budowa Domu św. Józefa

74-2014-12-12_09Drodzy Bracia i Siostry,

Wiosną ubiegłego roku rozpoczęliśmy w naszej parafii budowę Domu Świętego Józefa, który jest przeznaczony dla nas wszystkich – znajdą tu swoje miejsce wspólnoty działające przy naszej parafii, harcerze i skauci, poradnie: rodzinna, prawna i psychologiczna. Będzie to również miejsce organizowania wydarzeń nadzwyczajnych takich jak Światowe Dni Młodzieży w roku 2016, kiedy to przyjmiemy w naszej parafii grupę około 200 młodych osób z całego świata.

W dniu 5 marca 2015 r. Rada Parafialna w zapoznała się ze stanem zaawansowania budowy. Zakończono stan surowy zamknięty wraz z pełnym wykończeniem elewacji zewnętrznych i pokrycia dachowego. Jednakże przed nami wciąż trudne i kosztowne zadania: trzeba rozprowadzić instalacje: elektryczną, wodną i centralnego ogrzewania, położyć tynki, wykończyć schody i podłogi, wykonać węzły sanitarne, pomalować ściany oraz wyposażyć pomieszczenia. Do prac wykończeniowych, tak jak do budowy konstrukcji budynku, używane są materiały nowoczesne i wysokiej jakości, tak aby zapewnić tanią i długotrwałą eksploatację budynku bez ponoszenia zbędnych kosztów w przyszłości.

Aby zakończyć budowę Domu Świętego Józefa w ciągu roku, potrzeba kwoty około 900 tysięcy złotych. Nie jest możliwe uzyskanie tej kwoty z budżetu parafii. Z tego względu Rada Parafialna zwraca się prośbą do wszystkich Parafian oraz ludzi dobrej woli spoza naszej parafii, aby każdy z nas, na miarę swoich możliwości, wspomógł budowę.

Można to uczynić na różne sposoby:

• Poprzez hojniejszą niż zwykle ofiarę na tacę
  • Poprzez zakup pamiątkowych cegiełek, które zostaną wydrukowane i będą do nabycia.
  • Poprzez jednorazową wpłatę na konto bankowe parafii, bądź ustanowienie zlecenia stałego na comiesięczne wpłaty. Wpłata nawet małych kwot, ale dokonywana regularnie, przynosi istotne wsparcie finansowe w skali roku. Tego typu wpłaty opatrzone opisem „Wpłata na cele kultu religijnego” można odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem do wysokości 6% rocznego dochodu, a więc pozwalają one pomniejszyć swoje zobowiązanie podatkowe w zeznaniu rocznym o 18% lub 32% wpłaconych kwot. Numer rachunku bankowego naszej parafii jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej pod adresem parafiajozefow.pl. Ks. Proboszcz planuje potwierdzać wpłaty na konto odpowiednim dokumentem – okolicznościowym podziękowaniem.
  • Poprzez darowiznę rzeczową, można np. wykończyć i wyposażyć konkretną salę spotkań, albo sfinansować np. wewnętrzne schody, zakup pieca co.) itp. Po dokonaniu darowizny ksiądz Proboszcz wystawi zaświadczenie, które upoważni do odliczenia kwoty od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Rada Parafialna szuka dalszych pomysłów na zebranie potrzebnych funduszy; prosimy pomyślcie z nami, każdy skuteczny pomysł jest potrzebny, aby to piękne dzieło doprowadzić do końca.

Parafialna Rada Duszpasterska

Konto bankowe parafii:

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Matki Bożej Częstochowskiej,

05-420 Józefów, ul. Ks. Piotra Skargi 24

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy S.A.

Numer rachunku: