Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2017 r. – 19 Niedziela Zwykła

• W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu chleb pobłogosławiony po porannej Mszy św. i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Również dzisiaj można zapoznać się z akcją Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Więcej w coniedzielnym biuletynie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła lub przy chlebie. W niedzielę za tydzień będziemy przyjmować wypełnione deklaracje tych, którzy włączą się w tę akcję.
  • W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas Mszy Świętej o godz. 1800 i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.
  • W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  • Matka Boża Częstochowska jest patronką naszej parafii i w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość odpustową. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi ks. pułkownik Zenon Pawelak – proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji: grochówkę, domowy smalec, pompowana zjeżdżalnia, koniki, zabawy organizowane przez harcerzy itp. Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 27 sierpnia – chcemy spotkać się, po liturgicznych obchodach odpustowych, na wspólnej zabawie.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
  • Przyjmujemy zapisy na nasz parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę 02 września oraz pielgrzymkę do Kodnia i Leśnej Podlaskiej 23 września.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).