Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

• Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  • Z okazji obchodzonej dziś Niedzieli Biblijnej wspólnota Betania zachęca do rozważania Słowa Bożego. W koszyczkach przy wyjściach z kościoła są karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcamy do wzięcia, przeczytania i zatrzymania się nad Słowem Bożym.
  • Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  • W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
  • 1 i 3 maja kancelaria nieczynna.
  • Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  • We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  • Najbliższy wtorek to pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 różaniec w wypominkami, a o 18.00Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  • W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 13.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.
  • Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  • Również w najbliższą sobotę 6 maja o godz. 18.00 Msza św. Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość którą odprawi bp Marek Solarczyk i po niej koncert charytatywny „Na skrzydłach muzycznych marzeń” w wykonaniu artystki Magdaleny Kotarskiej – śpiew i prowadzenie oraz Tria instrumentalnego Amabile.
  • W najbliższą sobotę odbędzie się również czuwanie i Msza św o północy w kościele św. Teresy w Świdrze. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • W niedzielę 7 maja będzie można wesprzeć obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży, tzw. Tygrysy. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla wyjeżdżających i zainteresowanych obozem.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i potem spotkanie Kół Żywego Różańca, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Różaniec fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00. Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała w piątek po Mszy św. wieczornej.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowanie wszystkim wolontariuszom i parafianom za udział w świątecznej pomocy potrzebującym rodzinom z naszego miasta. Udało się dostarczyć 107 paczek i opłacić 650 obiadów dla dzieci ze szkół Józefowskich.
  • Przyjmujemy zapisy na wyjazd pielgrzymkowy do Sandomierza 27 maja.
  • 20 maja w sobotę jest możliwość dołączenia do grupy dzieci komunijnych i wyjazd do Loretto k. Wyszkowa. W Tym d dniu w Loretto są uroczystości związane ze zjazdem czytelników Różańca. Gośćmi będą m.in. bp Józef Zawitkowski i Pani Zofia Pilecka córka Rotmistrza Witolda Pileckiego.
  • Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę we wrześniu śladami św. Andrzeja Boboli na Białoruś i Litwę. Informacje i zapisy u ks. Tomasza.

W tym tygodniu patronują nam:

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).