Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018 r. – 29 Niedziela Zwykła

• Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na misje.
  • W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.15.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.

• W sobotę o godzinie 10:00 zbiórka ministrantów.
  • W następną niedzielę po Mszy o 11:30 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Na spotkanie prosimy przynieść wypełnione deklaracje kandydata, które młodzież otrzymała na poprzednim spotkaniu.
  • Za tydzień Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej będą rozprowadzać kalendarze misyjne.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki w zakrystii lub w kancelarii.
  • Jest to czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie cmentarza. Zwróćmy uwagę, że o miejscu pochowania na naszym cmentarzu możemy dowiedzieć się odwiedzając naszą stronę Internetową pod zakładką cmentarz. Tam też dowiemy się o opłatach za grób. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii.
  • W niedzielę za tydzień (jak co roku) Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zorganizuje przed naszym kościołem kiermasz zniczy. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół. Serdecznie zapraszamy.
  • W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości serdecznie zapraszamy na VIII Piknik Patriotyczny, który odbędzie się w niedzielę 28 października. O godz. 13-stej msza w intencji Ojczyzny, po niej apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego poprowadzony przez Strzelców z jednostki 1019 z Otwocka. Podczas Pikniku zaprezentuje swoje eksponaty józefowskie Muzeum 2. Korpusu, Grupa Edukacji Historycznej lubelskiej Fundacji Niepodległości zaprezentuje pokaz strzelania z armaty przeciwlotniczej Bofos wz.36, samochód pancerny Half Track oraz półciężarówkę wojskową Dodge, gościem specjalnym będzie Miś Wojtek. Chorągiew Jazdy Rzeczpospolitej wystąpi w pokazach pojedynków na szable, młodzież ze szkół Żagle i Strumienie zaprezentuje replikę okrętu ORP Orzeł, dziewczęta ze Szkoły Strumienie zapraszają na konkurs historyczny z nagrodami, Harcerze ZHP Szczepu Józefów przygotują strzelnicę ASG. Tak jak z zeszłym roku, Kapela z Hoovera zaprosi do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Strażacy ochotnicy przygotują grochówkę strażacką. Gości specjalnymi będą żołnierze 1 Brygady Pancernej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 października. Atrakcje Pikniku będą dostępne od godziny 11-stej do 15-stej.
  • Dzisiaj w Polsce czas wyborów samorządowych. „Udział w wyborach to prawo i obowiązek, który wynika z naszej wolności, a wolność to przecież odpowiedzialność za siebie i za innych” – powiedział niedawno na Jasnej Górze przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Serdecznie zachęcamy do pójścia do lokali wyborczych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.