Ogłoszenia duszpasterskie 08.06.2014. – Uroczystość Zesłania Ducha św.

• Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.
  • Dzisiaj ostatnie przed wakacjami spotkanie Koła Różańcowego Dzieci. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz.11:30 a po niej na spotkanie w salce na plebanii, zaś o godz. 19:00 Godzina Uwielbienia.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w Salce Katechetycznej na plebanii odbędzie się bezpłatne spotkanie-miniwarsztat poświęcone ochronie medycznej dzieci i młodzieży. Warsztat poprowadzą wykładowcy i studenci Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie.
  • Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. Msze św. w poniedziałek o 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00.
  • Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
  • W piątek przypada 13 dzień miesiąca; zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 1800, a po niej Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec i procesja.
  • Przed Bożym Ciałem serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki na próbę sypania kwiatków w sobotę 14 czerwca(sobota) o godz.10.00.
  • W najbliższą sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy w naszej parafii całodobowe Jerycho Różańcowe.  Zapraszamy zwłaszcza na sobotnią Mszę św. o godz. 20.00. Potem całonocne czuwanie i  nieustanna modlitwa między Mszami niedzielnymi zakończona o godz. 19.00. W niedzielę o godz. 18.00 Msza św. w intencjach, które możemy złożyć na kartkach. Program całego Jerycha jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i wydrukowany w coniedzielnym biuletynie.
  • Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.00.
  • Dzisiaj w całej naszej diecezji po mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • W sklepiku film NAJWIĘKSZY Z CUDÓW. Wspaniała animacja dla każdego, mówiąca o cudzie każdej Mszy Świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VI – św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).