Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2013 r. – VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Jest to zbiórka w całej diecezji.
  • Dzisiaj o godz.11:00 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, w sali na plebanii.
  • W poniedziałek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Różaniec Fatimski z procesją po Mszy św. o godz. 1800.  Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek 16 maja, Nabożeństwo majowe przy kapliczce – ul. Sosnowa 12B. Zapraszamy.
  • 19 maja o godz. 16.00 ks. Kard Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. i wygłosi homilię w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Józefowie, u Ojców Szensztackich przy ul. Nowowiejskiej 12. Ojcowie Szensztaccy serdecznie zapraszają na Jubileusz 25 lecia poświęcenia Sanktuarium Matki Bożej. Od godziny 19.00 koncert ku czci Matki Bożej.
  • W przyszłą niedzielę, 19 maja, uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 18 maja (po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które potrwa do godz. 21:30. Więcej informacji na plakatach i stornie internetowej). Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  • Próby przed Pierwszą Komunią o godz. 19:15:

* 14 maja (wtorek) -szkoła nr 1 i szkoła nr 2 – próba śpiewu

* 15 maja (środa) – szkoła nr 1

* 16 maja (czwartek) – szkoła nr 2

• Spowiedź rodziców i dzieci kl. II przed Komunią św. – piątek 17 maja 2013 r. o godz. 16.45 – strój odświętny. Przynosimy książeczkę i obrazek do spowiedzi.
  • W niedzielę za tydzień w naszym kościele dwie grupy dzieci z klas drugich przystępują do I Komunii św.; uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 1000 i 1130. Ogarnijmy naszą modlitwą te dzieci i ich rodziny. Biały Tydzień dla dzieci codziennie o godz. 1800.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godzinie 18.30, w niedziele o 17.30.
  • Nasza parafia współorganizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z Józefowa w wieku 7-17 lat nad morzem w Jarosławcu w terminie 28 lipca – 10 sierpnia. Można już odbierać karty kwalifikacyjne uczestników. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
  • Harcerze z ZHP zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 6 do 16 lat na kolonie i obóz na Mazurach. Szczegóły można znaleźć na ulotkach i na stronie internetowej www.zhp.michalin.pl
  • Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej z naszej parafii do Częstochowy w dniach od 1 do 5 lipca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 25-26 maja. Zapisy na oddziale kardiologicznym szpitala przy ulicy Batorego w Otwocku. Tel 227782725. Wyjazd o g. 6.00 spod szpitala na Batorego. Nocleg u Sióstr świętej Rodziny 30 zł śniadanie 10 zł. Przejazd ok 60 zł
  • W sklepiku do nabycia dwumiesięcznik wydawany przez Misjonarzy Oblatów MISYJNE DROGI. Porusza on ważne tematy związane z misyjną działalnością kościoła na całym świecie.
  • Jeszcze komunikat Samorządu naszego miasta: W związku z obniżeniem stawki za odbiór odpadów komunalnych, Burmistrz Miasta Józefowa informuje o konieczności złożenia do dnia 16 maja b.r. nowej deklaracji. Obecne stawki wynoszą: 10 zł/osobę/miesiąc za odbiór odpadów segregowanych lub 17 zł/osobę/miesiąc za odbiór odpadów zmieszanych. Zaprasza też na Piknik Rodzinny i Kiermasz
    Ogrodniczy w niedzielę 12 maja godz. 10 – 14 na placu przed Urzędem Miasta.