Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2017 r. – 12 Niedziela Zwykła

Tak jak ogłaszaliśmy, gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Justyna Ziębińskiego, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiegł końca. Podczas dzisiejszych Mszy św. dziękujmy za wszystko Bogu i prośmy o jego błogosławieństwo na czas wakacyjnego wypoczynku.

Dzisiaj się przy naszym kościele kolejny Dzień Krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi oraz jeśli będzie trzeba szpiku, ratującego życie.

We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

Po Mszy św. wieczornej we wtorek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

• W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 1800 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W tym dniu przypada 9. rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie, Boga, wysławiamy.
  • W czwartek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wiesław Nowosielski. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy naszej parafii od 28 czerwca do 4 sierpnia w godzinach 9.00-16.00. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 29 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.
  • Pamiętajmy, że na czas wakacji (lipiec – sierpień) zmienia się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1045 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1745.
  • Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).