82 Akcja Krwiodawstwa

W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej parafii 81 akcja krwiodawstwa. Pomimo rozpoczętego bardzo długiego weekendu zgłosiło się do oddania krwi 80 osób. Krew oddało 65 osób. Łącznie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy pobrali 29,250 l krwi. Przez kawiarenkę krwiodawcy przewinęło się ponad 120 osób, w tym również niemała liczba dzieci, dla których były zorganizowane specjalne zajęcia.

Dziękujemy sponsorom prywatnym i instytucjonalnym za zaopatrzenie kawiarenki w soki, owoce, kawę, herbatę, gorącą zupę i wypieki cukiernicze. Dziękujemy również wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 3 pod opieką pani dyrektor Lidii Krupy  i nauczycieli za cały dzień ciężkiej pracy w gościnnych progach Domu św. Józefa, w służbie tym, którym krew ratuje zdrowie i życie.

Zapraszamy na następną akcję krwiodawstwa już 23 czerwca 2019 roku.

Kinga Błaszczyk

Prezes Klubu HDK przy parafii M.B. Częstochowskiej