23 kwietnia przy naszej parafii odbyła się 71. zbiórka krwi pod hasłem „Oddaję krew w Józefowie”. Przy tej okazji po raz pierwszy była możliwość zarejestrowania się w bazie dawców komórek macierzystych DKMS. Józefowscy krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. Chętnych osób do oddania krwi było aż 82, z czego krew oddało 60! Natomiast w bazie DKMS zarejestrowały się 32 osoby.

Tym razem nie obyło się bez niespodzianek, gdyż rano w dniu akcji okazało się, że krwiobus się zepsuł! Na szczęście do dyspozycji mieliśmy nowo wybudowany Dom Św. Józefa, który znakomicie się sprawdził dla potrzeb akcji krwiodawstwa.

Nasze przyparafialne zbiórki krwi są wyjątkowe i przyciągają bardzo wiele osób, wielką rolę w tym pełni unikatowa, bezpłatna Kawiarenka Krwiodawcy do której zapraszamy wszystkich krwiodawców, ich rodziny, jak również sympatyków krwiodawstwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą do nas 5 razy w roku aby bezinteresownie podzielić się cząstką siebie. Warto tu przypomnieć, że jednorazowo oddając krew ratuje się życie aż 3 osobom!

Wspólnie tworzymy niezwykłą wspólnotę, jestem przekonana, że za każdym razem będzie nas coraz więcej!

Wielkie podziękowania należą się także wolontariuszom oraz ich opiekunom z Gimnazjum nr 1 w Józefowie, a także naszym sponsorom: firmie ACAD, DeMedia Reklama, Piekarni Pawełek z Wołomina, Kawiarni Poczuj Miętę, Kawiarenki Akuku, Finesii Consulting Sp. z o.o., Usługi Porządkowe Grzegorz Czajkowski, Żłobek i Przedszkole PRZYJACIEL z Falenicy.

Następna zbiórka krwi, także połączona z rejestracją dawców komórek macierzystych DKMS odbędzie się 25 czerwca. Obchodzić wtedy będziemy także pierwszą rocznicę powstania Koła HDK PCK Józefów.
Już dziś serdecznie zapraszamy!

Kinga Błaszczyk

Prezes Koła HDK PCK Józefów