NOWE PRZEPISY OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM !

NOWE PRZEPISY OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM !

W naszym górnym kościele jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 48 osoby, a w dolnym 26. Otwarte jest tylko wejście boczne do kościoła od strony parkingu.

Prosimy o korzystanie z punktów dezynfekcji rąk, które znajdują się przy wejściu do kościoła.  Przypominamy też, że w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką, przyłbicą lub częścią odzieży. Jeśli ktoś zapomniał wziąć ze sobą zabezpieczenia twarzy, w zakrystii naszego kościoła zawsze można maseczkę otrzymać gratis.

Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę proszone są o podejście do kapłana stojącego (patrząc na ołtarz) najbardziej po lewej stronie kościoła (przy kaplicy bł. ks. Jerzego).  Po udzieleniu w pierwszej kolejności tym osobom Komunii św. na rękę, kapłan ten będzie również udzielał w sposób tradycyjny.  Kapłani wyjdą też z Komunią  św. przed kościół – nie trzeba wchodzić do kościoła.