Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 r. – Niedziela Palmowa

 • Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
 • Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.00.
 • Wciąż jeszcze brakuje funduszy na świąteczne paczki dla potrzebujących, więc przed kościołem można dzisiaj zaopatrzyć się w prostą palmę składając dobrowolną ofiarę na ten szczytny cel.
 • Ostatnia już okazja do spowiedzi przed świętami będzie w Wielką Środę, 31 marca, podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po niej Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 • W czasie Triduum Paschalnego, czyli od W. Czwartku (1 – 3 kwietnia) kancelaria nieczynna
 • Dobre przeżycie Świąt Wielkanocnych to również przeżycie Triduum Paschalnego. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę – godz. 18.00. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną – godz. 6.00.
 • Pamiętajmy jednak o obostrzeniach, które są ogłoszone w związku z pandemią. Może trzeba będzie uczestniczyć w liturgii on-line w dolnym kościele (gdzie będzie wyświetlany obraz z górnego) lub pozostać na zewnątrz kościoła (gdzie jest wiele ławeczek). Pamiętajmy też o transmisji z naszego kościoła na YouTube. Najłatwiej trafić tam przez naszą stronę internetową.

 • W Wielki Piątek Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta niestety w tym roku nie będzie. Natomiast będzie całonocna adoracja z W. Piątku na W. Sobotę, kiedy to bezpiecznie można będzie nawiedzić Chrystusa Pana wystawionego w monstrancji w Grobie Pańskim.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00 – rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia połączoną z Koronką. W oba te dni po modlitwie będzie udzielana Komunia św. Oczywiście jeśli będzie więcej osób, można będzie włączyć się do modlitwy i przyjąć Komunię św. nie wchodząc do kościoła.
 • W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 800 rano. Na wolnym powietrzu przed kościołem będzie błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 830 do 1700. Można też będzie wziąć wodę święconą przygotowaną przez ministrantów w zamkniętych buteleczkach, wspierając przy tej okazji fundusz ministrancki.
 • W sobotni wieczór, ze względu na to, że pewnie wielu uczestników pozostanie na zewnątrz kościoła, liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się 1800. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do liturgii o godz. 2000.
 • W wielkanocny poranek po procesji i Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 600 następne Msze św. będą odprawiane o godz. 830, 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000.
 • Procesja rezurekcyjna odbędzie się wokół kościoła będzie skromniejsza niż zwykle, chociaż zapraszamy do udziału jak zwykle sztandary, feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i lektorów. Wiernych poprosimy, aby zostali na swoich miejscach.
 • Przed ołtarzem zostanie wyłożona Księga modlitwy za kapłanów. Przez całe Triduum Paschalne możemy wpisywać do niej imiona i nazwiska kapłanów (żyjących i zmarłych), którzy udzielali nam sakramentów, których spotkaliśmy na swojej drodze, czyli tych, którzy coś znaczą w naszym życiu. W Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli w 4. niedzielę Wielkanocy (25 kwietnia), o godz. 13.00 pragniemy sprawować Mszę Świętą w ich intencji.
 • Zapowiadany na dzisiaj Wielkopostny Koncert Stabat Mater został odwołany.