Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021 r. – 11 Niedziela Zwykła

  • Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.
  • Dzisiaj o godz. 13.00 tegoroczny neoprezbiter, ks. Bartłomiej Szwarc, który w ostatnich czasie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, odprawi Mszę św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy.
  • Dzisiaj przypada 13 dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie i procesja. Serdecznie zachęcamy do powtórnego przyjścia dzisiaj do kościoła na godz. 18.45, aby wziąć udział na Nabożeństwie i procesji.

  • Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.30. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koroną do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.
  • W najbliższą niedzielę w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 (przed mszą o g. 20.00) odbędzie się koncert „Ze św. Józefem przez wieki”. Nasi parafianie Kinga i Arkadiusz Głogowscy (Teatr GROT), z racji trwającego Roku św. Józefa, przygotowali spektakl. Będzie to przekrój pieśni poświęconych cudownemu Opiekunowi Świętej Rodziny, od czasów dawnych aż po czasy współczesne. Serdecznie zapraszamy.
  • Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu, dlatego po Mszach św. za tydzień pragniemy poświęcić samochody i inne pojazdy.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (od 4 lipca do 29 sierpnia zmieni się układ Mszy św. W niedziele będą odprawiane Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Nie ma więc mszy o godz. 9.30 i 13.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • W trzecią niedzielę września (19.09.2021.) w naszym kościele dzieci będą przeżywały Rocznicę I Komunii św.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.