Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021 r. – 2 Niedziela Adwentu

 • Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
 • Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 13:00, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu św. Józefa spotkanie przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
 • Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie 13 grudnia o godzinie 19:00. Obecność więcej niż obowiązkowa.
 • W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Również o godz. 1200 Msza św. i Adoracja w Godzinie Łaski. Serdecznie zachęcamy do udziału w Mszy św. i Adoracji o 12:00 w Godzinie Łaski.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. prał. płk. rez. Henryk Polak. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.

 • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
 • Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
 • Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
 • Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W kaplicy przy zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki oraz sianko przygotowane przez ministrantów na stół wigilijny.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej, żył na przełomie III i IV wieku.
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.