W NASZEJ GALERII WARTO ZOBACZYĆ WIELE ZDJĘĆ Z OBÓZU „TYGRYSÓW”.

TYGRYSY 2016

Na przełomie czerwca i lipca po raz kolejny nad J. Bełdany k. Wygryn odbył się obóz dla dzieci i młodzieży TYGRYSY. Jak co roku, również tym razem uczestniczyła w nim grupa dzieci i młodzieży z naszej Parafii. Łącznie z księdzem Tomaszem, naszym wikariuszem i opiekunami wyjechało 110 osób. Cały obóz w tym roku liczył 550 osób. W obozie uczestniczą grupy zorganizowane z takich miejscowości jak Józefów, Otwock, Zielonka, Wołomin, Warszawa, Radom, Kowala, Zwoleń. Obecne były dzieci z Ośrodka Wychowawczego w Łomiankach. Grupy z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Codzienne zajęcia sportowe ( dziesięciobój lekkoatletyczny, gry zespołowe), indiańskie próby, wieczorne potańcówki, gry i zabawy dla dzieci, liczne kąpiele nie pozwalały na to, aby ktoś się nudził. Uświęcaliśmy się codzienną modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. Katechezy w tym roku prowadził ks. Mirosław Mikulski a ich tematem był sakrament pokuty.

Szczególnym gościem tegorocznego obozu był nasz ks. Abp Henryk Hoser, który spędził z nami miłe chwile, przyjrzał się jak funkcjonuje obóz, obdarzył nas modlitwą i pasterskim błogosławieństwem.

Był również nasz ks. Proboszcz Kazimierz Gniedziejko, który nie zapomina o nas i każdego roku z miłym słowem i darem serca odwiedza naszą polanę.

Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za ten czas wakacji, za to, że cali i zdrowi wróciliśmy do swoich domów.

Dziękujemy ludziom dobrej woli za okazane serce i pomoc w zorganizowaniu tego czasu.

Szczególne podziękowania składamy: firmie Superdrob z Karczewa, Fundacji Kropelka, Fundacji Milion Marzeń, Fundacji na Rzecz Przeciwdziałania Marginalizacji Społecznej PRO HOMINI, Piekarni Szwajcarskiej, Firmie Brugen z Celejowa, PP Izdebskim i Gołębiewskim, Pani Randzie Ombach, Justynie Górnowicz, P. Ryszardowi Porzezińskiemu, wszystkim, którzy w rocznym rozliczeniu podatkowym przekazali 1% swojego podatku na obóz Tygrysy oraz tym, którzy ofiarowali dary pieniężne bądź produkty. Ogromną wdzięczność kieruję do Rodzin z Józefowa, które odwiedzając na obozie soje dzieci okazali wielką pomoc i wykonywali prace fizyczne na rzecz obozu.

Szczególne podziękowania dla firmy T-mobile za okazaną pomoc, ofiarowany sprzęt oraz dla wolontariuszy T-mobile za organizację czasu i przeprowadzenie dnia obozowego ( m.in. poprowadzenie gier i zabaw i podjęcie się dyżuru kuchennego).

Już dziś myślimy o przyszłych wakacjach i polanie nad Bełdanami.

Ks. Tomasz Połomski

 

Oboz-2

Nad pięknym jeziorem Bełdany na Mazurach trwa

Obóz ,,Tygrysy”

organizowany jest od wielu lat przez Księdza Mirosława Mikulskiego oraz przez Księdza Tomasza Połomskiego. Uczestniczą w nim nie tylko dzieci i młodzież ale też dorośli, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników oraz pomagają w ogólnej organizacji. Codzienne kąpiele w jeziorze są nadzorowane przez wykwalifikowaną kadrę ratowniczą. Obecna jest również pielęgniarka, która czuwa nad zdrowiem każdego z nas.

Podczas całego obozu możemy korzystać z boisk do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, ringo oraz badmintona. Prowadzony w pierwszym tygodniu dziesięciobój uczy zasady fair play i pozwala rywalizować z osobami ze swojego rocznika. Jedną z najciekawszych i niespotykanych nigdzie indziej dyscyplin jest tak zwany bieg tygrysi. Chętni mogą brać również udział w organizowanych meczach, z których zostaną wyłonione najlepsze drużyny.

Po przez dyżury kuchenne, warty nocne, sprzątanie namiotów oraz próby indiańskie pobyt na obozie uczy odpowiedzialności nie tylko za siebie ale też innych uczestników. Próby indiańskie to niezapomniane doświadczenie szczególnie dla dzieci. Są przygotowaniem do uroczystego przyjęcia imienia indiańskiego, w tym dniu wszyscy przebierają się w przygotowane wcześniej przez siebie ciekawe i oryginalne stroje. Ich twarze zdobią kolorowe malowidła indiańskie. Tego dnia cały obóz zmienia się w prawdziwą indiańska wioskę.

Chętni mogą uczestniczyć w nauce pływania na kajakach w rejsie statkiem po jeziorze Bełdany oraz w spróbowaniu swoich sił na prawdziwej strzelnicy rozstawionej na terenie obozu.  Atmosfera jest ciepła i rodzinna. Od samego poranka czas wypełniony jest Mszą Świętą, katechezami, zajęciami sportowymi, wspólnym śpiewem oraz zabawami które przeplatane są częstymi kąpielami. Warto podkreślić, że śpimy w namiotach, korzystamy z kuchni polowej, tym samym jemy na wolnym powietrzu a myjemy się w jeziorze. Może dla niektórych takie warunki wydadzą się zbyt trudne, ale czy to co trudnie nie jest piękne, czy to nie kształtuje naszego charakteru i osobowości.

Jeśli chcesz poznać wszystkie uroki ,,Tygrysów”, spędzić wakacje w atmosferze modlitwy, radości i wspólnej zabawy dołącz do nas.

W obozach uczestniczą oprócz dzieci z parafii, również dzieci z domów dziecka, ośrodków wychowawczych, dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy czy Łotwy, zwracamy się zatem do ludzi dobrej woli o dobrym sercu: jeśli możesz wspomóc nasz obóz finansowo, materialnie ( produkty żywnościowe, sprzęt sportowy, zabawki, rzeczy na nagrody ) pomóż.

Dzięki takim osobom, które pomagają, które okazują nam swoją życzliwość kwota pieniężna nigdy nie stanowiła przeszkody aby można było uczestniczyć. Koszt wynosi 250 zł, jeśli kogoś nie stać aby zapłacić proszę się zgłosić do Księdza Tomasza. Tel. 600 029 963.

W poniedziałek 16 czerwca o godz. 1900 w salce na plebani spotkanie wyjeżdżających na obóz letni TYGRYSY.

Zobacz nas na YOUTUBE: