Modlitewna pielgrzymka do Medjugorie – 02-06 maja 2023 r.

W dniach od 2 do 6 maja 2023 r. organizujemy samolotową modlitewną pielgrzymkę do Medjugorie.
Zmarły przed rokiem abp Henryk Hoser SAC, który pełnił tam posługę wizytatora apostolskiego, mówił o Medjugorie, że to „miejsce największych nawróceń i odkrywania przez młodych powołania”.  Mówiąc o rosnącej laicyzacji społeczeństwa, abp Hoser powiedział, że światłem w tunelu jest Medjugorie, gdzie rocznie przyjeżdża ponad 2,5 mln ludzi. Z tego większość stanowią młodzi. „Od lat obserwujemy niezwykły fenomen nawróceń, czyli takich momentów, kiedy człowiek odnajduje swoją drogę prowadzącą do Boga. Szafarze sakramentów w Medjugorie mówią, że spowiedzi są głębokie, często nawet z całego życia. Ludzie zaczynają w nowy sposób oceniać dotychczasowe doświadczenia, odkrywając perspektywę na przyszłość. ” 

PONIŻEJ ZNAJDZIECIE BLIŻSZE INFORMACJE NA TEMAT WYJAZDU

 

TERMIN:    02.05 – 06.05.2023
CENA:          2690 PLN/os. + 70 EUR

zapisy u ks. Macieja

 

Dzień 1:  WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku Warszawa-Okęcie na 2,5 godziny przed odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany wylot do Sarajewa o godzinie 10:35. Lądowanie w stolicy Bośni i Hercegowiny o 12:25. Transfer autobusem do Medjugorie. Zakwaterowanie. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:  MEDJUGORIE

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie. Medjugorie to niewielka wieś w Hercegowinie. W 1981 roku miało w niej dojść do pierwszych objawień Matki Bożej, które trwają do dnia dzisiejszego. Należy pamiętać, że objawienia nie zostały oficjalnie uznane przez Kościół. Natomiast 12 maja 2019 roku papież Franciszek zgodził się na organizowanie pielgrzymek do Medjugorie.
Podczas pobytu w Medjugorie nawiedzimy Górę Podbrdo oraz kościół św. Jakuba. Po południu spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo. Wspólnota ta powstała we Włoszech w lipcu 1983 roku. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi i pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Wieczorem udział w nabożeństwach przewidzianych na ten dzień. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:  MOSTAR – WODOSPADY KRAVICA

Śniadanie. Tego dnia zobaczymy Mostar. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania sprawi, że poczujemy iście orientalną atmosferę. Następnie udamy się na Wodospady Kravica – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 metrów. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Wieczorem powrócimy do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:  POCITELJ – BLAGAD

Rano śniadanie, po nim udamy się do miasteczka Počitelj malowniczo położonego nad Neretwą, nad którym górują pozostałości średniowiecznej tureckiej twierdzy wzniesionej na gruzach starożytnego rzymskiego zamku. Na samym dole osady znajduje się najważniejszy zabytek: pozostałości medresy Sismana Ibrahima Paszy (muzułmańskiej szkoły) z XVII wieku, pokrytej sześcioma ołowianymi kopułami. To najstarszy tego typu budynek w Bośni i Hercegowinie. Dalej przejedziemy do miejscowości Blagaj, która słynie z dwóch rzeczy: wyjątkowych źródeł rzeki Buny oraz tekke lub tekija, czyli klasztoru derwiszy. Klasztor wybudowany w XV wieku uchodzi za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obiektów w całym kraju. Położony u stóp pieczary, z której wypływa a właściwie wybucha na powierzchnię rzeka.
Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorie. Udział w nabożeństwach wieczornych. Kolacja, nocleg.

Dzień 5:  POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Sarajewie. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany wylot do Polski o godzinie 13:05. Przylot do Warszawy o godzinie 15:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie: Warszawa – Sarajewo – Warszawa liniami lotniczymi PLL LOT; bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe
 • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
 • 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy – łącznie około 70 EUR/os.  – kwota płatna u pilota w autokarze – podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie (w trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, jest to niezależne od biura pielgrzymkowego)
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (200 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • wydatków własnych
 • świadczeń niewymienionych w ofercie