Powrót do Grupy i Wspólnoty działające przy naszej parafii.

Wspólnota kobiet „Betania”

Od października 2016 roku działa w naszej parafii wspólnota „Betania”, która skupia kobiety wzorujące się na Marii i Marcie, siostrach Łazarza, w przybliżaniu się do Jezusa, żyjąc pełnią kobiecości.

Od Marii uczymy się trwania przy Jezusie i wsłuchiwania się w Jego Słowo, modląc się wspólnie, uczestnicząc w adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz spotykając się na dzieleniu Słowem Bożym. Z kolei Marta wskazuje nam, jak mądrze działać i troszczyć się o to, co najważniejsze. Dlatego chcemy służyć naszymi predyspozycjami i zdolnościami, włączając się w życie parafii, między innymi przez dekorowanie Grobu Pańskiego w Wielkim Tygodniu, przygotowywanie dywanu kwiatowego na Boże Ciało oraz posługiwanie przez śpiew i rozważania podczas środowych, wieczornych adoracji Jezusa Eucharystycznego w naszym kościele.

betania

Do wspólnoty może należeć każda kobieta, która chce bliskiej relacji z Jezusem. Nie istnieją ograniczenia wiekowe – ważne jest pragnienie serca.
Spotkania odbywają się w II i IV czwartek miesiąca o godzinie 19.30 u sióstr Dominikanek  w Józefowie, przy ul. Piaskowej 48.

Powstanie wspólnoty Betania było odpowiedzią na Jezusowe zaproszenie zrodzone w kobiecych sercach. Jeśli Ty także czujesz pragnienie bliższej relacji z Jezusem – przyjdź, wsłuchaj się w Jego Słowo i odpowiedz.

Zapraszamy!