Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

  • Zaostrzyły się przepisy i zarządzenia w sprawie epidemii koronawirusa. Przez najbliższe dwa tygodnie msze św. są odprawiane praktycznie bez udziału wiernych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich, którzy stoją na froncie tej walki z koronawirusem, narażając swoje zdrowie i życie dla innych.
  • W naszym kościele są odprawiane wszystkie Msze św. wg. godzin i intencji zapisanych w Książce intencji mszalnych. Spowiadamy w dolnym lub górnym kościele codziennie podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i w środę podczas adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 9.00 – 9.30. Wchodzimy pojedynczo, pamiętając, że może być jednocześnie w kościele max. 5 osób. Również codziennie o godz. 20.30 łączymy się duchowo z wszystkimi naszymi parafianami i wiernymi, odmawiając w kościele różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • Również w naszej parafii trwa nieustanna modlitwa różańcowa. Zgłoszone osoby dzień i noc trwają na modlitwie (wymieniając się co pół godziny).  Prosimy Boga, by jak najszybciej skończył się czas pandemii, a my byśmy mogli w sposób wolny i bezpośredni (w kościele) chwalić Boga.
  • W dni powszednie od g. 10.00 do g. 17.00 jest otwarte wejście boczne do kościoła, od strony parkingu, aby każdy mógł indywidualnie nawiedzić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i pomodlić się (pamiętając o max. 5 osobach)
  • W kancelarii (w godzinach pracy) można załatwić tylko sprawy niecierpiące zwłoki (np. pogrzeb).

  • Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. Pozostając w domach odprawiajmy Drogę Krzyżową chociażby wg książeczki do nabożeństwa.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Niestety nie możemy uczcić tych dni tradycyjnie. Łączmy się ze sobą i z parafią przez Internet. Spowiedź też można odbyć w ograniczonych warunkach. Zapraszamy zwłaszcza w godz. 17.00 – 18.00. W kościele i na terenie przykościelnym będą dyżurować spowiadający kapłani. Należy tylko pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości.
  • W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  • Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  • Wciąż zachęcamy do korzystania z transmisji on-line z naszego kościoła (24h) przez naszą stronę internetową: www.parafiajozefow.pl lub bezpośrednio na YouTobe