Ogłoszenia duszpasterskie 14.01.2018 r. – 2 Niedziela Zwykła

• Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
  • Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
  • Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w warszawskich świątyniach.
  • W najbliższy piątek przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć biskupa Kazimierza Wielikosielca z rzymskokatolickiej diecezji Pińskiej na Białorusi. Opowie o życiu tamtego Kościoła i będzie zbierał ofiary na potrzeby duszpasterstwa w swojej diecezji.
  • W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.30.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Również dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie rodzin z Syrii w ramach projektu Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Zostaną nam przydzielone do comiesięcznego wsparcia przez 6 miesięcy konkretne rodziny z Syrii. Zbiórka funduszy na comiesięczne utrzymanie tych rodzin będzie się odbywać raz w miesiącu.
  • W czasie ferii, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00 Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku szkolnym do świetlicy działającej przy naszej parafii. Będzie wiele atrakcji. Zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy!
  • W sklepiku do nabycia komplety kolędowe i kropidła oraz OREMUS na luty i najnowszy numer Głosu Ojca Pio.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

15.01.   Poniedz. (4)        Świderska z blokami (4)

16.01.   Wtorek (5)         Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki, (3) Ekologiczna (1) Dworska (1)

17.01.   Środa (4)              Pawia, Łabędzia, Krótka, Gołębia i Bogatki (4)

18.01.   Czwartek (5)       Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (3) Tadeusza, Owalna (2)

19.01.   Piątek (5)            Wspólna (1) Kormoranów (1) Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1), Polna bloki 19a i 19 b

20.01.   Sobota (5)            Kardynała Wyszyńskiego, Prusa (5)

22.01.   Poniedz. (4)        Leśna z blokami (4)

23.01.   wtorek (4)           Bema (3) Orla (1)

24.01.   Środa (3)              Rozkoszna, Iglasta (3)

25.01.   Czwartek (4)      Kopernika bloki 15 i 11 (4)

26.01.   Piątek (5)            Piłsudskiego 10 bloki 1-6 (5)

27.01.   Sobota (4)           Sienkiewicza i Szeroka (4)

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.