Encyklika „Laborem Exercens” – 10 kwietnia 2011

Przedmiotem trzeciego spotkania cyklu wykładów o nauczaniu Jana Pawła II była encyklika „Laborem Exercens”. Jest to encyklika społeczna, o roli pracy w życiu człowieka. Ogłoszona została 14 września 1981, w 90. rocznicę ogłoszenia encykliki Rerum Novarum Leona XIII. Początkowo miała się ukazać w 90. rocznicę „Rerum Novarum” (15 maja 1891 r.), lecz przez zamach na Papieża ukazała się pół roku później…Przedmiotem trzeciego spotkania cyklu wykładów o nauczaniu Jana Pawła II była encyklika „Laborem Exercens”. Jest to encyklika społeczna, o roli pracy w życiu człowieka. Ogłoszona została 14 września 1981, w 90. rocznicę ogłoszenia encykliki Rerum Novarum Leona XIII. Początkowo miała się ukazać w 90. rocznicę „Rerum Novarum” (15 maja 1891 r.), lecz przez zamach na Papieża ukazała się pół roku później..