Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022 r. – 15 Niedziela Zwykła

  • Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Jacka Kocura, posługującego we Lwowie. Opowie o prowadzonym tam duszpasterstwie oraz po Mszy św. będzie zbierał ofiary na pomoc dla ukraińskich wewnętrznych uchodźców wojennych, którzy we Lwowie i w okolicach schronili się przed wojną.
  • Pojutrze przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  • W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  • W niedzielę za tydzień, z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, po Mszach św. można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.
  • W czasie wakacji nie zawsze podczas Mszy św. codziennych drugi kapłan dyżuruje w konfesjonale, dlatego przypominamy, że można również wyspowiadać się przed Msz a św.
  • W minionym tygodniu zakończyli ziemską pielgrzymkę wiary: + Jan Gawerski oraz + Marianna Czerwonka. Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi naszych bliskich zmarłych do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.